Lamine diş (porselen kaplama) nedir?

Lamine diş (porselen kaplama) nedir?

 

Diş kaplama çeşitlerinden biri olarak bilinen lamine dişler, günümüzde gencinden yaşlısına kadar pek çok kişinin tercih ettiği diş kaplama yöntemleri arasında yerini alır. Sağlam bir diş dokusuyla beraber diş inceltme tekniği kullanılarak en iyi şekilde bu uygulamadan faydalanabilir ve kaplama yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Yaprak kaplama adıyla da bilinen bu diş kaplama tekniklerinde, istenilen şekilde inceltme tekniği uygulanarak lamine dişler yapılmış olur.

 

Lamine Diş Kimler Yaptırabilir?

 

Dişlerinizin daha beyaz görünmesini istediğinizde lamine dişten faydalanabilirsiniz. Diş beyazlatma teknikleriyle beraber yeterli tatmin olmamış kişiler de yine lamine dişe başvurabilir ve kaplama dişi yaptırmış olabilirler.

 

Aşınma sorunları meydana geldiğinde doğrudan yaptıracağınız şey, lamine dişler olacaktır. Bu diş tekniğiyle beraber en sağlıklı şekilde lamine dişlerinizi yaptırmış ve sağlıklı bir dişe sizlerde sahip olmuş olursunuz. Dişleriyle ilgili kırık sorunu olan kişiler de yine benzer biçimde lamine diş yaptırabilirler.

 

Belirli bölgelerde siyahlaşma, leke olması halinde faydalanabilir ya da estetik bir gülüşe sahip olmak istediğinizde diş sağlığı ve ağız bakımı noktasında doğrudan lamine diş yaptırarak da doğru bir diş hekimiyle beraber gülüşlerinizin çok daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Lamine Diş Ömrü Ne Kadar?

 

Lamine dişlerin ömrü çok uzundur. Bu dişler ömür boyu kullanıldığı gibi leke yapmadığı için de istediğiniz gibi tercih edebiliyorsunuz. Herhangi bir şekilde diş sağlığınıza, en iyi şekilde önem vererek korursanız hiçbir sorun yaşamadan rahat bir şekilde kullanabilir ve leke yapmadığı sürece sağlıklı bir dişe, güzel bir gülüşe sizlerde sahip olmuş olabilirsiniz.

 

Lamine Diş Nasıl Yapılır?

Zigomatik implant uygulamalarından biri olarak yapılan lamine diş için öncelikle diş hekiminize başvurarak ağız yapınız ve diş ölçülerinize uygun şekilde ağız içerisinde ölçüleriniz alınarak başlanır. Bununla birlikte dişlerinizin rengine uygun şekilde istediğiniz renk tonunda da diş yaptırabilirsiniz. Belirlenen modellerle beraber ilk öncelikle test aşamalarında, provalar yapılır ve istediğiniz provada istenen renk tonu belirlendikten sonra da sizlere sunulur. Provalar yapıldığında belirlenen diş rengi, yapısı ve lamine dişlerinizin ölçüsüyle beraber artık hazırlık aşamasına geçilir.

 

Lamine diş kaplaması yaptırmak istediğiniz diş sayısına göre istediğiniz sayıda yaptıracağınız gibi geçici kaplama dişleriyle beraber nasıl duracağınız hakkında da istediğiniz gibi seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bu aşamaların hepsi aslında provalar olurken, uyum sorunu ya da renk tonundaki sorunların tamamını da aşmak için istediğiniz gibi hazırlıkları tamamlamış olursunuz.

 

Son aşamada dişleriniz yapıldığında, artık dişlere sadece yapıştırmak kalır. Diş hekimi tarafından özel bir uygulama sayesinde de dişleriniz yapıştırılır ve çok sağlıklı bir şekilde de artık kullanmaya başlarsınız. Bu noktada diş hekiminiz tarafınca her aşamada teknik destek, sağlıklı gülüşlere sahip olabileceğiniz konusunda da ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde siz de lamine dişlerinizi yaptırırsınız.

 

Lamine Diş Fiyatları Nedir?

 

Lamine dişlerinizi yaptırmadan önce merak edilen konulardan biri de lamine diş fiyatları olur. Bu konuda genel olarak pek çok şey yazılıp çizilse de en önemli şey tabi ki görüşeceğiniz diş hekiminiz tarafından verilen net fiyatlardır. Bu alanda sağlanacak işçilik, hizmet bedeli ve benzer şekilde diş ölçüleriniz olmak üzere hem prova hem de malzeme kalitesi gibi seçeneklerde önem arz eder. Buna göre lamine diş yaptırmak istediğinizde de hekim desteği ve tecrübesiyle beraber lamine dişin yapılacağı alanda en iyi şekilde lamine kaplama, diş sayısı önem kazanır. Bu sayıya göre de uygun bir fiyat çalışması uygulanır.

 

Kaç Seansta Lamine Diş Yaptırılır?

 

Ortalama seans sayışı 2 – 3 şeklinde tanımlanan lamine dişlerle ilgili olarak diş estetiği açısından dişleriniz ve ağız yapınıza uygun şekilde ölçüler hazırlanır. Estetik bir gülüşe sahip olma konusunda da diş etlerinizle ilgili olarak tedavi ve diş estetik sorunlarınızı, düşündüklerinizi gidermek istediğinizde de sağlıklı bir gülüşe 2-3 seans, ortalama 1-2 hafta içerisinde sahip olursunuz.

 

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541