Kemik Greft uygulamasıyla tedaviler kolaylaşıyor!

Çenenizde yer alan kemik kaybı ve yetersizliği durumlarında, kemik problemleri için Kemik Grefti tedavisi uygulanabilmektedir. Dişler ağız içerisinde çene kemiği üzerinde sıralanmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı dişlerini kaybı yaşandığında, diş köklerinin yer aldığı çene kemiği de zamanla zayıflayabilmektedir. Zayıflayan yapı kemik kaybettikçe, diş eti dokusunda da problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. 

Greft, vücuttaki herhangi bir dokunun, bu dokuyu besleyen damar ve sinir bağlantısı olmadan alınarak vücutta başka bir yere nakledilmesi işlemidir. Kemik greft uygulaması ise çene kemiği yetersiz olan hastaların kemik miktarını arttırmak amacıyla yapılmaktadır. Kemik kaybının giderilmesi ile birlikte diğer diş tedavilerinin yapılması kolaylaşmaktadır.

Diş grefti yapılırken farklı bir bölgeden alınan kemik ile yapay kemik materyalleri birlikte kullanılmaktadır. Greft uygulaması materyali doğrudan kemik üzerine eklenmektedir ve zamanla kemik dokusuna dönüşmektedir. Greft uygulaması hastaya sağlıklı diş yapısının kazandırılması için oldukça avantajlıdır.

Uzman diş hekimleri, ağız ve diş sağlığınız için ayrıntılı bir şekilde sizleri muayene edecektir. Bu muayene esnasında çene kemiğinizin yapısını inceleyerek kemik grefti prosedürünün gerekli olup olmadığına karar verecektir. Muayeneler sonrasında vardığı sonuca göre sizler için bir tedavi süreci planlayacaktır. Bu planlama hakkında sizlere açıklamalar yapacaktır ve sizlerin görüşleri doğrultusunda tedavi sürecine başlanacaktır.

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541