İmplant Tedavisinin Yararları Nelerdir?

Diş implantı ile gülüşünü geri kazanırsınız hem de istediğiniz yiyeceği tüketmek ile ilgili sıkıntı yaşamazsınız. Kendinize olan özgüveninizi sağlar. Orijinale yakın hissiyatı ile kaybettiğiniz dişlerinizin yerini çabucak doldurur.

En önemli avantajlarından biri uzun ömürlü kullanılabilir olmasıdır. Herhangi bir zarar gelmezse, ağız hijyeninize dikkat ederseniz en az 10 yıl kullanabilirsiniz. Diş İmplantının güvenirliği neredeyse %98 civarında bilinir. Bu güvenirlik oranın, yükselmesi veya düşmesi tabii ki hastanın implantına nasıl baktığına bağlı kalıyor. Çene kemiğinize vidalanan implantlar, bitişik dişlerin düzeltilmesi için de kullanılmaya başlanmıştır.

Kaybedilen Dişler İçin Diğer Diş Tedavileri

Takma dişler, çıkarılabilir protezler konforlu yaşam için ideal değildir. Çiğneme sırasında dişin kayabileceği psikolojisine hâkim olduğunuz için yiyecekleri yeterince çiğnemeden yutar ve böylece sindirim sisteminizde de ciddi sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Bu tarz tedavilerde dişlerin bakımı zordur. Konuşmakta güçlük çekmenize neden olur. Eğer bu takma diş, çıkarılabilir protezlere iyi bakılmazsa sağlam dişlerinizin de sağlığını kaybetmesine etken olabilir.

Kaybedilen Dişler İçin İmplant Tedavisi

İmplant, geçmişte ileri teknolojinin sunduğu özel bir tedavi olarak biliniyordu. İmplant tedavisi, daha sonra sağladığı faydalar ve insanların en çok tercih ettiği yöntem olmaya başlayan klasik bir tedavi şeklini almıştır. Konforlu hayatı garanti eden bir tedavidir. Genellikle titanyum kullanılır. Kaplamalar da metal üzeri seramik veya zirkonya seçebilirsiniz. Maliyetleri farklılık gösterir.

İmplant Tedavisi

Diş implantı, vidalama işlemi ile yapılır. Çene Kemiği ile biyolojik uyumu olan ve genellikle Titanium’dan yapılan bir yapay köktür. Fiziksel ve biyolojik uyumu yakalamak tedavinin en önemli yeridir.

Diş implantı genel olarak herkes için uygundur. Diş implantı konusunda gerekli olan ilk neden sağlıklı kemiğe sahip olmanızdır. Bazı uygulanabilir tedaviler, zayıf kemikleri telafi edebilir.

Diş İmplantının başarısız olmasına neden olan bazı faktörler olabilir bunlar;

  • Sigara kullanımı
  • Hipertansiyon
  • Diyabet, Alerjik rahatsızlıklar
  • Böbrek yetmezliği
  • Kalp kapağı hastalıkları

İmplant tedavisine başlamadan önce cerrahınıza, geçirilmiş veya mevcut hastalığınızı mutlaka bildirmelisiniz. Cerrahınız, tedavinizi ona göre planlar ve sağlığınız için daha doğru olanı seçecektir. Diş sayısı için bir sınırlama yoktur. Bir implant işlemi, yaklaşık olarak 20 dakika civarında sürmektedir. İşlem öncesi Cerrahınız tarafından gerekli muayene, radyolojik çekimler yapılır.

Diş İmplantınızla Uyumlu Yaşamak

Diş implantınızı, kendi orijinal dişleriniz olmadığınızı bilseniz dahi, implatınızla uyum içinde yaşamalı ona diş sağlığınızı koruyacak gerekli hijyen bakımınızı yapmalısınız. Doktorunuzun önerdiği fırçalama teknikleri ve gargaraları kullanmanız gerekir.

Diş implantı tedavisinde Marka Diş’i tercih ederek ile kaybettiğiniz gülüşünüzü geri kazanabilirsiniz.

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541