Hollywood Gülüşü İle Özgürce Gülümse

Estetik diş hekimliğindeki yenilikler sayesinde, Hollywood Gülüşü diye tabir edilen uygulamayla keyifle gülümsemeye hazırlanın.

Bir kişiye veya aynaya baktığımızda, dikkatimizi çeken ilk şey gülüştür. Gülüşümüzden memnun değilsek, saklamak için her yolu deneriz. Fotoğraflarda ağzımızı kapatırız, özgürce gülmek yerine kendimizi sıkarız. Ancak iyi haber; Hollywood Gülüşü ile artık bu şekilde yaşamak zorunda değiliz.

Porselen Veneer ile Hollywood Gülüşü

Porselen veneer uygulaması ile diş yüzeyleri çok hafifçe aşındırılarak, estetik bir görünüş sağlanır. Porselen veneer adeta bir tüy gibi ince olduğundan, asla herhangi bir uygulama yaptırmış gibi görünmezsiniz. Çok kısa sürede gerçekleştirilebildiği ve diş dokusuna minimum müdahale ile yapıldığından, ağız ve diş sağlığı açısından hiçbir sakıncası da yoktur. Porselen veneer uygulanan dişler, ışık geçirmez ve doğal dişlerden hiçbir şekilde ayırt edilmez.

Hollywood Gülüşü

Porselen Veneer Uygulamasının Avantajları

 • Hollywood Gülüşü tasarlanırken, diş yapısına minimum müdahale yapılır. İşlem sonrasında hastaların çoğunluğu herhangi bir hassasiyet hissetmemektedir.
 • Çok kısa sürede kolayca uygulanabilir.
 • Porselen yapısı gereği rengi bozulmayan bir madde olduğu için, içecek ve sigaradan etkilenmeyecek ve uzun yıllar rengi değişmeyecektir.
 • Porselen, kırılgan bir maddeymiş gibi görünse de, mineye yapıştırıldığı kimyasal madde sayesinde, oldukça sağlam bir hale gelir.
 • Porselen veneerler, ışık geçirgenliği sebebiyle, doğal dişten neredeyse ayırt edilemez.
 • Hastanın porselen veneere alışma süresi oldukça kısadır.

Porselen Veneer Nasıl Uygulanır?

Porselen veneer uygulamasıyla Hollywood Gülüşü için öncelikle diş hekiminiz, diş üzerindeki artıkları temizler. Bir sonraki aşama ise dişinizin tam ölçüsünü almaktır. Ölçü alındıktan sonra, porselen malzeme hazırlanır ve kimyasal bir yapıştırıcı vasıtalısıyla diş minelerine yapıştırılır.

Hollywood Gülüşü

Hangi Durumlarda Porselen Veneer Uygulaması Yapılmaz?

 • Hastanın diş etleri sağlıksızsa,
 • İşlemin uygulanacağı dişlerin büyük bir kısmı kaybedilmişse,
 • Diş minesi uygun değilse,
 • Hastanın diş etleri daha önce kesilmişse,
 • Hastanın diş gıcırdatma problemi varsa, porselen veneer uygulamasının yapılması uygun değildir.

Porselen veneer uygulamasıyla Hollywood gülüşü tasarlanırken, hastanın mevcut diş sorunları tedavi edilmelidir. Uygulamanın yapılıp yapılmayacağı konusundaki nihai kararı, diş hekimi detaylı bir muayene sonucunda verecektir.

“Bu makaledeki içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hastalıkların tanısı ve tedavisi için kullanılmamalıdır. Herhangi bir hastalığın teşhisi ve tedavisi için diş hekiminize veya doktorunuza danışınız.”

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541