Hayatınız Renkli Olsun Dişleriniz Değil!

Günlük hayatta kahve, çay, sigara gibi alışkanlıklarınız dişlerinizin rengini değiştirmektedir. Bu nedenle pek çok kişi gülüşünden memnun değildir. Diş beyazlatma işlemi ile kişinin gülüşüyle barışması sağlanabilmektedir. 2-3 seansta tamamlanabilen bu işlem ile artık hayalinizdeki gülümsemeye sahip olabilirsiniz!

Diş beyazlatmanın etkisi kalıcı mıdır?

  • Diş beyazlatma zamanla etkisini kaybedebilen bir uygulamadır. Hastanın diş beyazlatma sonrası ağız sağlığına ve diş bakımına gösterdiği özen, bu süreyi belirlemektedir. Çay, kahve, kola ve sigara tüketimi fazla olan kişilerde 6 – 1 yıl arasında diş beyazlatma etkisi azalmaktadır.

Diş beyazlatma sonrası nelere dikkat edilmelidir?

  • Hastalarda işlem sonrası az ya da çok hassasiyet görülmektedir. Bu hassasiyetler geçicidir, 1–3 gün arasında kaybolmaktadır. İlk gün gerekli olursa ağrı kesici kullanabilir.
  • İlk birkaç gün aşırı soğuk ya da sıcaktan kaçınılmalıdır.
  • Sigara, çay, kahve, çikolata gibi renk verici koyu renk barındıran ürünler işlem bitimini takiben en az 3-4 gün süreyle kullanılmamalıdır.
  • Beyazlatıcı diş macunu kullanımı da beyazlatma etkisini uzatacaktır. İçerisinde aşındırıcı bulunan diş macunları veya diş tozlarının kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Günde en az 2 kere diş fırçalanmalı, 6 aylık düzenli kontroller yaptırılmadır.

 

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541