Gummy Smile nedir?

Gummy Smile nedir?

 

Bazı insanlarda diş etlerinin daha büyük durması, konuşurken ya da gülerken çok daha uzun olan diş etlerinin gözükmesi durumlarına karşılık yaşadıkları şey tıp dilinde gummy smile olarak tanımlanır. Aslında gülüş bozukluğuna neden olan şey, diş eti büyüklüğünden ziyade diş eti daha büyükmüş gibi gözükmesidir. Bu gibi durumlarda gülüş estetiğini bozan şey ile ilgili olarak gummly smile tedavisiyle beraber kuron boyu uzatılarak burada sorunlarınızın ya da kafanıza takılan şeyin düzelmesini sağlayabilirsiniz. Günümüzde ek olarak botoks uygulaması da yine bu tedavi kapsamındadır.

 

Gummy Smile Neden Oluşur?

 

Üst dudak kasında hipermobil olması durumunda çoğu zaman gummy smile durumu meydana çıkmaktadır. Ek olarak diş eti hastalıklarına bağlı kalarak, inflamasyon sorunlarınızda da benzer olarak bu durumlarla karşılaşılabilir, üst dudağı ince olan insanlarda da gülüşü halinde diş etinin sanki büyükmüş gibi gözükmesi durumları meydana çıkacaktır. Günümüzde gülüş tasarımı olarak destek veren pek çok diş hekimiyle beraber görüşerek çene cerrahi desteğinden tutun da diş aralıklarınızın doldurulması, diş etinizin büyük gözükmesi noktasında da tüm problemlerinizi giderecek şekilde sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

 

Ayriyeten diş yüksekliğinin küçük olması diş etini ön plana çıkartan, üst çenenin diş kısmında gelişen kemik büyümesi ya da yine üst çenenin vertikal yönde aşırı büyük olması gibi durumlar genelde gummy smile durumlarını açığa çıkartır. Hipertansiyonu olan insanların hipertansiyon için ilaç kullanımı nedeniyle diş etlerinin aşınması durumlarında da benzer olarak bu durumla karşılaşılır.

 

Kuron Boyu Uzatma Nasıl Yapılır?

 

Dişinizin görünümüyle ilgili olarak huzursuzluk yaşadığınız şey diş etinizin görünümü ise bu noktada faydalanacağınız tıbbi destek olarak Marka Diş Hastanesi ile isteklerinize uygun şekilde genel bir randevu alabilir ve kontrole gidebilirsiniz. Burada gülüş tasarımı konusunda sizlerle ilgilenecek olan doğru bir hekim desteğiyle breaber tamamen diş boyu uzatılması gibi de adlandırılan gingivektomi desteği alabilirsiniz. Günümüzde bu çalışmalar ve tedavilerle ilgili olarak muhakkak destek veren doğru özel hastaneler olduğu gibi uygun bir hekim ile çalışarak gülüşünüzün daha da güzelleşmesini sağlamak artık mümkündür.

 

Diş boyu uzatılması noktasında faydalanacağınız şekilde, kemik rezeksiyonu içeren ya da içermeyen şekilde flep operasyonlarının olacağı, tamamen amaca uygun şekilde bir çözüm olarak bu tedaviden faydalanabilirsiniz. Bir cerrahi tekniği gerektiren ve tercih edilmesi halinde cerrahi operasyon geçirerek tamamlanacak olan bu operasyonda, diş eti dokusu ağınızda fazla olan bölge çıkartılır ve ön dişlerinizdeki diş eti seviyesi gibi düzeltme yapılarak aynı boya getirilmesi sağlanır.

 

İlgili teknik ile birlikte de kuron boyları arasında yamukluk varsa, bunların düzeltilmesi ve aynı boya getirilmesi gibi işlemler tamamlanır. Bu yamukluk düzeltildikten sonra da en iyi şekilde ön dişlerin uzunluğu arttırılarak da en iyi şekilde diş etlerinizin simetri olacak bir düzenleme de sağlanması gerçekleştirilir. Bu şekilde uygulanan teknik ile beraber yüz güldürme durumunuz daha da arttırılarak, en iyi şekilde kuron boyu uzatma tekniğinden faydalanabileceksiniz.

 

Kocaeli – İzmit olarak tedavi noktasında doğru bir hastaneyle anlaşarak, sorunlarınızı en uygun şartlar altında anlamış olan bir hekimden destek alarak simetri kazandırmak için siz de elde edilecek sonuçlar sayesinde çok daha rahat şekilde gülüş süreçleri içinde olabileceksiniz.

 

Eğer isterseniz botoks uygulaması ile birlikte de gummy smile tedavisi uygulanır. Yan etkileri bulunmayan bu tedavide, çok hızlı şekilde etkili olarak çözüm bulmak da mümkündür. Anestezi krem sürülerek herhangi bir ağrı hissetmeden uygulanan bu yöntem ortalama 5 dakikalık bir tedavi sürecine dahil edilerek tamamlanır. Bu uygulama kontrol süresi 15 gün olup, günlük yaşama 5 dakikalık tedavi süreci sonrasında kaldığınız yerden devam edebilir olursunuz.

 

 

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541