Doğru diş fırçasını seçmek için nelere dikkat etmeliyiz?

 

Günlük ağız bakım süreçlerinizden biri olan dişlerin fırçalanması noktasında, doğru diş fırçasını seçmek ve ağzınıza uygun olması, dişlerinize uygunluğu konusunda bu alışkanlığınızı sürdürmek noktasında da önemli adımlardan biridir. Diş hekiminizden alacağınız öneriler ile birlikte de istediğiniz gibi diş fırça seçimi yapabilir, bu anlamda en iyi diş fırça seçimlerinizi yaparken de kendinize özgün şekilde bazı değerlendirmelerde de bulunabilirsiniz. 

 

Günümüzde pek çok diş hekimi bulunmakta olup bu anlamda çevrenizden bir diş hekimine başvurarak da kontrollü şekilde seçim yapabilirsiniz. Marka diş hekimlerinin, diş fırçası seçimi konusunda sizlere yardımcı olmakla birlikte beklentilerinizi de en iyi şekilde karşılar olacağından emin olabilirsiniz. Bu anlamda diş fırçası seçeneklerinizle ilgili olarak ağız bakım ihtiyaçlarınıza uygun ne gerektiğini bilmek önemlidir. Dişiniz hassas mı? Diş eti çizgisi ya da tartar sorunları var mı? Benzer süreçlerin tamamını bilerek doğru bir fırça seçimi de bu noktada önemlidir.

 

Bireysel olarak herkes tarafından kabul görülmüş diş fırçaları değil, kişiye özel belirli sertlikte olan diş fırçaları seçmek de önemlidir. Bu nedenle yumuşak, orta sert ve sert fırçaların çeşitliliği bulunur. Kendinize özel bir seçim yapabilmek adına nelere dikkat edeceğinize dair diş fırçası seçmekte dikkat edilecek hususları sizlere listeledik.

 

Öncelikle diş fırçası seçimlerinizde her zaman fırça başlığının yapı ve malzeme taraflı seçimleri doğrudan naylon kıllardan oluşmasına önem vermelisiniz. Bu şekilde bir çok fırçanın orta, sert olmasıyla beraber yumuşak ya da ekstra yumuşak olarak bulundurduğu fırçalarla beraber seçimlerinizi yapabilmeniz mümkündür. Yumuşak kıllar seçtiğinizde, dişlerinizin üzerinde minede hasar görmeden oluşmuş bakteri – plakların uzaklaşmasını sağlamak adına bu yumuşak fırçalar önemli bir yere sahip olmaktadır. 

 

Her fırça, farklı uzunluklara sahip olursa dişlerinizin dokunuşuyla beraber çok daha temiz bir fırçalama süreci tamamlar, diş eti çizgisi boyunca da dişlerdeki tüm bakterilerin temizliğini sağlamış olabilirsiniz. 

Doğru bir fırça seçimi yapıldığında dişlerinizin temizliğini ise gün içerisinde en az 2 kere diş fırçalama ile gerçekleştirdiğinizde, diş beyazlatma operasyonlarınızı da çok daha seyrek şekilde tamamlayabilirsiniz. Dişlerinizin beyazlamasını fırçalayarak sağlamış olacaksınız ve böylelikle de çok daha verimli şekilde dişlerin arka taraflarına erişmeyi de diş fırçalarıyla beraber gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Pek çok açıdan uç boyunun uzunluğuna göre tercih edilebilir olan ekstra avantajlarıyla beraber de bakteri plağının gizlenmeye karşı en iyi şekilde temizliğini bu doğru diş fırçası seçimleriyle başarabilirsiniz.

 

Ağız içi temizliğinin günümüz şartlarında hem diş hem de diş etlerinde sorun yaratmaması adına önemli olduğu noktasında, her tür diş fırçasının ve diş macununun fırçasına etki ederek hem diş macununu doğru şekilde yüzeylere yaymanız hem de uzun süre yumuşak şekilde diş fırçalama işlemleri gerçekleştirmeniz, dişlerinizdeki mineyi güçlendirir ve leke çıkarımı noktasında da dişlerinizin tamamını korumuş olur. 

 

Faydalı bir açıdan bakıldığında da Kocaeli diş hekimliği ile birlikte yumuşak dokularıyla beraber dişinizi korumak ve sağlama almak istediğinizde, en iyi şekilde faydalanabilir ve diş fırçasından doğru bir şekilde yararlanarak dişlerinizi koruyabilirsiniz. Diş eti sorunlarına karşı savaş açmak istediğinizde, günlük olarak dişlerinizi doğru fırçalamak kadar fırça seçiminin de önemli olduğunu unutmayın.

 

Dil yüzeyinde bulunan bakterilerden uzaklaştırmak isteyeceğiniz ağız sağlığınız konusunda avantajlı ve tamamen dil, diş, yanak gibi diş etlerini doğrudan etkileyen bu bölgelerde de hemen hemen tüm ağzınızın temizliğini sağlayıp en iyi şekilde de ağız kokusunu ortadan kaldırmayı da başarmış olabilirsiniz. Aksi durumda diş hekiminden de yardım alarak bilgi ve destekte bulunabilirsiniz.

 

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541