Doğru diş fırçasını seçmek için bilmeniz gerekenler

Doğru diş fırçasını seçmek için bilmeniz gerekenler

 

Gündelik hayatında insanların hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak etkileyici konularından biri de dişleri ve güzel gülüşleridir. İnsanların hem konuşurken hem de rahat bir gülüş sergilerken istedikleri şey, kişisel bir bakıma ihtiyaçlarını karşılamalarıyla beraber ortaya çıkan dişlerinin güzel görünümüdür. Bu noktada her insan, gündelik kişisel bakım ihtiyaçlarını da en doğru şartlar altında karşılayarak diş fırçalama durumlarını tamamlamış olurlar. Bunun için basit ancak bir o kadar da yanlışlarla dolu olan diş fırçalama süreçlerinde bazı teknikleri bilmek, buna göre detaylara dikkat ederek diş fırçalamak önemlidir.

 

Eğer doğru diş fırçalama tekniklerini öğrenmek istiyorsanız, uygun bir diş fırçası edinmeye özen gösteriniz. Aşağıda sizlere diş fırçası nasıl seçilir ve buna benzer şekilde ağız yapısına uygun diş fırçası nasıl olmalıdır konusunda detaylı bilgi paylaşmaya çalıştık. Bunlara ek olarak insanlar, dişlerini en iyi şekilde de fırçalamak istediklerinde diş fırçalarken 120 saniyeden daha az süreyle değil, daha uzun süreyle dişlerini fırçalamaya özen göstermesi gerekir. Telefon veya kronometre yardımıyla beraber bunu sizlerde başarabilirsiniz.

 

Benzer şekilde diş etine zarar vermeden diş fırçalamaya dair teknikleri de bilmelisiniz. Çok uygun şartlar altında diş fırçalamak, diş etlerine zarar vermenizi önlerken bir yandan da nazik bir şekilde fırçalama konusunda da sizlerin rahat şekilde dişlerinizi temizlemenizi sağlar. Teknik olarak diş fırçalama istiyorsanız eğer, yer alan tüm adımları seyrederek en iyi şekilde dişlerinizi koruyabilirsiniz. Bu konuda Marka Diş ile birlikte hekiminize ulaşarak danışıp bilgi ve destek de alabilirsiniz.

 

Öncelikli olarak üst dişlerin sonrasında da alt dişlerin dış tarafını fırçalayarak diş fırçalama sürecine başlamanız gerekir. Daha sonrasında da üst, sonra alt dişleri fırçalayıp iş taraflarını da temizlemek amacıyla uygun şekillerde fırçalama göstererek dişinizi temizleyebilirsiniz.

 

Bunlar bittikten sonra tüm dişlerin yiyecekleri öğüttüğü yerler olan iç taraflarında da fırçanın sürülmesi ve hem içinde varsa kalıntıların hem de aralarında sıkıştıysa yine kalıntıların çıkartılması gerekir. Bu konuda gün içerisinde sürekli yiyeceklerle, içeceklerle temas içerisinde olan dilinizin de en son temizliğini yaparak da dişlerinizi temizlemiş olacaksınız.

 

Diş Fırçası Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Elbette bu konuda Marka diş ile birlikte başvuracağınız diş hekiminin yönlendirmesiyle beraber en uygun koşullar altında, siz de doğru diş fırçası seçimlerinizi yapabilir ve tavsiyelerde bulunacak hekiminizin desteğiyle beraber dişlerinize uygun şekilde de bir diş fırçası seçebilirsiniz.

 

İster elektrikli isterseniz de manuel diş fırçası kullanabilirsiniz. Bu aşamalarda her zaman dişinizi fırçalamak istediğinizde düzgün bir şekilde bu işlemi yapmanız gerektirecek olan bir diş fırçası, en çok ihtiyacınızı karşılar olacağı için mümkün mertebe temiz ve etkili bir kullanımı sizlere sağlayacak bir fırça olmasına da özen göstermelisiniz.

 

Diş fırçası asla paylaşılmaz. Bunu unutmayın. Enfeksiyon kapmamak, dişlerinizde iltihaplanma ya da farklı durum söz konusu olmaması için hiçbir şekilde diş fırçalarınızı paylaşmamaya özen gösterin. Bununla beraber kullandığınız diş fırçanız, dik konumda sakladığınız kapta durması gerektiğini unutmayın. Bu sayede diş fırçanızın kurumasını bekler, böylelikle diş fırçanızın kısa sürede kuruyarak tekrar kullanıma hazır olmasını sağlarsınız. Diş macunu ya da diğer kalıntılar, temizlenerek diş fırçalarınızın hazırlığını yapmaya özen gösteriniz. Bu noktada randevu alarak hekiminize danışarak da bilgi ve deneyim sahibi olabilirsiniz.

 

Dişlerinizde ağız yapınıza göre arka bölgesine kadar fırçanın uzanacağı tipte bir fırça seçerek, orta ve küçük başlıklı diş fırçalarından istediğinizi seçebilirsiniz. Fırçalarınızı mümkün şekilde ağız yapınıza göre büyüklükte almaya özen gösteriniz.

 

Diş fırçalarının ortalama kullanım ömrü 3 aydır. Her 3 ayda bir siz de diş fırçanızı değiştirerek, uygun bir kullanıma geçebilir ve çok daha iyi bir şekilde de kullanım imkanından faydalanabilirsiniz. Ayrıca hem dayanıklı hem de sapı daha rahat olan bir şekilde fırça seçerek kullanım noktasında da sorun yaşamamış olursunuz.

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541