Diş Hekimine Ne Sıklıkla Gidilmelidir?

En son ne zaman diş hekimine göründünüz? Cevabınız hatırlamıyorum ise ne sıklıkta diş hekimini ziyaret etmeniz gerektiğini söyleyelim, bir dahaki randevunuzu atlamayın! 

Diş hekimine 3-6 ay aralıklarla kontrole gitmelisiniz. Dişlerinizde oluşabilecek çürükleri henüz ağrı yapmadan kanal tedavisi ve çekim gibi ileri tedavilere yönelmeden basit koruyucu dolgularla korunabilir. Aynı zamanda diş eti hastalıkları açısından erken teşhis çok önemlidir.

Sağlıklı bir diş ve diş eti yapısına sahip olmak için düzenli olarak diş muayenesi yapılması gerekmektedir. Şayet herhangi bir diş ve diş eti sorunu yaşamıyorsanız 6 ayda bir kontrole gitmeniz, olası problemlerin önceden fark edilmesini sağlayabilmektedir ve daha kısa bir tedavi süreci söz konusu olabilmektedir. Elbette diş muayenesi sadece yetişkinler için önem taşımıyor. Çocukların da kalıcı dişlere sahip oldukları dönemden itibaren düzenli olarak diş kontrolünden geçirilmeleri gerekmektedir. 

Diş ve diş eti problemlerinin ciddi bir boyut kazanmadan tedaviye alınması, hastaların tedavi sürecini daha konforlu geçirmeleri bakımından da önem taşımaktadır. Ancak dişlerinizle ilgili bir sorun yaşamadan doktora gitmeyi göz önüne almıyorsanız bu problemler ileride daha büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. Oysa ağız ve diş sağlığı da vücut sağlığının bir parçasıdır. Bu nedenle rutin kontrol muayenelerinin geciktirilmemesi, ihmal edilmemesi gerekmektedir. 

Yapılan muayene ve tedavilerin hastaya acı vermediğini, acı veren uygulamalardan önce lokal anestezi işleminin yapıldığını belirtelim. Bu nedenle hastaların tedavi ve muayeneler esnasında acı ya da sızı hissetmesi mümkün olmaz. Ayrıca muayene ve tedavilerin çok büyük bir bölümünün kanamasız olarak yapıldığının da altını çiziyoruz.

Günümüzde gelişen tıp teknolojisinin de yardımı ile kapsamlı bir diş muayenesi kısa sürede tamamlanmaktadır. 

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541