Diş hekimine gitmeniz gerektiğini gösteren sebepler

Diş hekimine gitmeniz gerektiğini gösteren sebepler

 

İnsanlar, diş doktorlarına genel olarak sadece dişi ağrıdığında gidilir düşüncesiyle yaklaşmakta, bu nedenle de çoğu zaman pek çok insanın tedavi yapılabilir süreci çok geçtikten sonra diş doktoruna gitmesi, gerek o dişi kaybetmesine gerek ağız ve diş sağlığı konusunda daha farklı problemler yaşamasına neden olmaktadır. Günümüzde diş hekimlerine, elbette acil konular dışında da gidilebilmekte ve hatta dişle ilgili birçok konu sebebiyle tercih etmekte, gitmeniz de beklenmektedir.

 

İlk olarak Marka Diş Hastanesi’nden randevu alarak gideceğiniz konulardan biri de diş ağrısıdır. Bu konuda en yaygın görülen sorunlardan biri olan diş ağrıları, hekimlerin kontrolünde neden ağrıdığına kadar pek çok çözümle beraber öğreneceğiniz bir durum olacaktır. Diş çürükleri, dişlerin aşınması ya da benzer durumlarda ağrı yapabilir. Aynı zamanda dişte oluşan apse, iltihap, yumuşak doku hastalığı, diş eti rahatsızlığı ya da sinüzit gibi sorunlar genel olarak dişi ağrıtan sebeplerdir.

 

Bu durumlarda diş ağrılarından kurtulmak için, tüm şikayetlerinizi diş hekiminizle paylaşarak sorunu hızlıca çözümleyebilirsiniz. Bunanla beraber en uygun tedavi süreçlerinde de hekim tarafından diş ağrısına sebep olan klinik süreçlerinizde, radyografik durumlarında da tedaviye ek olarak süreçler başlatabilmekte ve destek alabilmektesiniz.

 

Diş Kırık Olduğunda Diş Hekimine Başvurabilir miyim?

 

Diş kırığı, herhangi bir şekilde dişlerinizi bir yere çarpmanız halinde oluşan problemlerde de yine diş hekimine gidilmesi gerekir. Bu tip durumlar, gelecekte travmaları olmaması için çocuk yaşta da diş kırıldığını gördüğünüz anda ebeveyn olarak çocuğunuzu acilen bir diş hekimine götürerek bilgi ve destek alabilirsiniz.

 

Kırıklar çoğunlukla konuşma bozukluğu yaratmasa da dişlerde çeşitli çürüklerin de başında gelir. Hal böyle olunca da bu tür diş kırığı oluştuğunda hem çocuklar hem de yetişkinler için sorunlarla baş etmek amacıyla acilen destek almanız gerektiğini de unutmayın. Trafik kazalarında ve sporcular tarafından genelde düşme, çarpma durumlarında bu tip durumlar oluşabilir. Kocaeli ve çevresi ile birlikte destek alacağınız çocuklarınıza yönelik çocuk diş hekimi desteğiyle beraber kırık diş sorunlarınızı da hızlıca çözümlemek mümkündür.

 

Hangi Durumlarda Diş Hekimine Gidilir?

 

Gerek dişle ilgili sorunların birçoğunda gerekse diş yan dallarıyla ilgili durumlarda birçok konuyla ilgili olarak doğrudan diş doktoruna gidilerek destek alınabilir. Dudak ve yanak yaralanmalarında da, benzer şekilde yaralanan bölgenin herhangi bir konuşma bozukluğuna ya da dişlerle ilgili sorun yaratmasına sebep vermemek için diş hekimine başvurarak destek almak önemli bir aşamadır. Soğuk kompres uygulamasıyla beraber de bunu başarabilirsiniz.

 

Dişlerle ilgili çürüme olduysa ve artık dişlerin çekilme zamanı geldiyse, öncesinde bir hekime danışarak da rotayı belirleyebilirsiniz. Eğer diş çekim sonrasında dişlerinizde 4-5 saatten fazladır sızıntı ve durmayan bir kanama süreci varsa, bu durumda da tekrar diş hekimine başvurarak sorunun ne olduğuna dair acilen yardım isteyebilirsiniz. Tabi bunun için kendi diş hekiminize gideceğiniz gibi isterseniz sağlık kuruluşuna da başvurabilirsiniz.

 

Diş hekimliğinin yan dallarından biri olarak kırık teller, dışarı doğru çıkmış tel ya da gevşemiş tellerle ilgili olarak ortodonti süreçlerinizde doğrudan diş hekiminize başvurabilirsiniz. Çene cerrahı olarak da yine benzer durumlarda doğrudan görüşmelerinizi ortodontik tedavi alacağınız diş hekiminizden alarak, bu noktada destek isteyebilir ve her zaman konuya müdahil olmasını da isteyebilirsiniz.

 

Benzer olarak diş arasında saplanmış yabancı bir maddeyi çıkartamadığınızda, diş eti kanamalarında, diş iltihabında ya da dip apsesi oluştuğunda doğrudan gideceğiniz adres diş hekimliği olacaktır. Bu noktada dişlerle ilgili ve ağız içi sağlık problemleri yaşamanıza karşılık olarak sorunlarınızın çözümüyle alakalı her zaman bilgiyi, desteği görebilir, alabilirsiniz.

 

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541