Diş Hekimi Korkunuzu Yenin!

Genel anestezi, hastaya damar içi ilaçlar ve bayıltıcı gaz verilerek narkoz halinin sağlandığı anestezi tipidir.

Sedasyon, dental fobisi olan hastalar için, diş tedavileri esnasında hastanın hissedebileceği ağrı ve sızıların hissedilmemesi, çoklu tedavilerin tek seansta bitirilmesi amacıyla uygulanan bir uyutma yöntemidir. Hasta, operasyon sonrasında ilaçların etkisi ile ağız içerisinde yapılan işlemleri, ağrıyı, hoşlanılmayan sesleri, titreşimleri hatırlamamaktadır ve bu sayede psikolojik travmaya da maruz kalmaz. Temelinde bir anestezi yöntemi olan Sedasyon, hastanın daha rahat bir şekilde tedavi sürecini tamamlamasına yardımcı olur.  Tedavi esnasında hasta stresi ortadan kalktığı ve istenmeyen refleksler önlenmiş olduğu için, hekim açısından rahat bir çalışma ortamı sağlanır. Sedasyon işleminden sonra hastanın toparlanma süreci kısa ve rahattır.

Bilinçli sedasyonda hastalara burundan maske yardımı ile gaz karışımı tatbik edilmektedir. Hastada 3-5 dk içinde sedasyonun etkisi başlar ve en önemlisi de bilinç kaybı olmadan çene bölgesinde uyuşma ile beraber rahatlama hissi oluşmaktadır. Böylece oluşan güven duygusu ile hasta korku ve endişeyi üzerinden atarak rahat bir şekilde tedavi yaptırabilmektedir. Bu avantajlar, hastanın daha sonraki seanslarda diş hekimine gelişini kolaylaştırmaktadır. Bilinçli sedasyon, hem erişkin hastalarda hem de çocuk hastalarda son derece güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Tek seansta birçok diş tedavisini gerçekleştirmek mümkündür.

İleri seviyede diş hekimi korkusu ve kaygısı olan çocukların ya da engelli bireylerin diş tedavilerini klinik şartlarda yapmak her zaman mümkün olmamaktadır. Bu durumlarda tüm diş tedavileri tek seansta sedasyon veya genel anestezi altında uyutularak gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle aşırı kaygılı çocukların diş tedavisi sırasında ani hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkabilecek yaralanma riski sedasyon ya da genel anestezi altında tamamen ortadan kalkmakta ve yapılan tedavilerin kalitesi ve başarısı artmaktadır.

Diş hekimi korkusu duyan ve bu sebeple ağız ve diş sağlığını ihmal eden birçok hastamıza bu kaygıları bir kenara bırakmalarını ve eyleme geçmelerini öneriyoruz. Sedasyon yöntemi ile kaygılarını aşan pek çok hastamıza katılıp siz de ağız ve diş sağlığınıza yeniden kavuşabilirsiniz!

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541