Diş Hastalıklarının Başlıca Sebepleri Nelerdir?

Diş Hastalıklarının başlıca sebepleri nelerdir, Ağız sağlığımız için neler yapmalıyız sorusunun en net cevabı önce kişisel ağız bakımı ve Uzman hekim kontrolünün aksatılmasıdır.

Diş kayıplarına sebep olan, sindirim sistemimize kadar olumsuz etkilerini gösteren, genel sağlık problemlerine doğrudan zemin hazırlayan Diş Eti problemlerinin başlıca faktörleri bakteriyel diş plağı, stress, hormonel ilaçlar, vitamin eksikliğidir.

Diş ve Diş Eti hastalıkları ağızda biriken bakterilerin diş minesinde oluşturduğu plaktan meydana gelir. Yetersiz diş bakımı ve fırçalama plak oluşumuna neden olan başlıca nedenlerdendir.
Peki Ağız Sağlığımız için kişisel olarak neler yapabiliriz?
Kişisel olarak mutlaka günde iki kez dişlerimizi fırçalamamız gerekir, ve ağız sağlığının en önemli faktörlerinden biri diş fırçalamaktır. Altı ayda bir profesyonel hekim kontrolü yapılması da başlıca faktörlerden biridir.

Online Randevu

Marka Kids
Tümünü Göster

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Yeni kısıtlamaların uygulamaya girmesi ile birlikte haftanın her günü saat 09.00 ila 21.00 saatleri arasında hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.Cumartesi ve Pazar günlerinde ise kurumumuz kısıtlamalardan muaf olduğu için yine aynı saatlerde hizmet vermeye devam etmektedir.Hafta sonu kliniğimize gelebilmek için size iletilen SMS’i göstermeniz yeterli olacaktır.

Online Randevu Al 444 95 41