Pembe Estetiğin Faydaları

 

Günümüzde ağız ve diş sağlığı açısından pek çok profesyonel uygulama yapılıyor. Bazen sadece diş beyazlatma uygulaması sağlıklı bir gülüş için yeterli olurken bazen kanal tedavisi ve hatta diş kayıpları yaşanabiliyor. Böyle durumlarda da zirkonyum kron uygulamalarla implant çözüm olabiliyor. Çene cerrahisi kapsamında implant yalnızca dişin görünen kısmı olarak algılansa da aslında diş eti en az görünen diş kadar önemli bir faktördür.

 

İşte diş etine yapılacak olan estetik dokunuşlara, diş etinin ideal ve sağlıklı formuna kavuşturulmasına da pembe estetik denir. İşlemler tamamıyla profesyonel bir biçimde uzmanlar tarafından yapıldığında hiçbir zararı bulunmamaktadır. Kocaeli çene cerrahı arayışınıza ise Marka Diş çözüm sunabiliyor. Alanında uzman ve yıllar boyunca edinilmiş tecrübeleri en net şekilde yansıtan hekimlerle İzmit çene cerrahı ihtiyaçlarınızın tamamını karşılamaktadır. 

 

Çene cerrahisi Kocaeli ilinde pek çok hastane ve klinikte mevcut iken dişlerimiz hem hayatımızın sonuna kadar taşıyacağımız hem de estetik açıdan önemli olan bir alan olarak düşünülmelidir. Sizin gülüşünüze estetik katılması, dişlerinizin her zamankinden daha sağlıklı olması ve bunun için gerekirse çene ve diş etinize gerekli müdahalelerin uygulanması önemlidir. İşte bu yüzden Kocaeli özel diş hastanesi seçimini yapmak sizin için avantaj yaratabilir. 

 

PEMBE ESTETİK KİMLERE UYGULANIR?

 

Uzman diş hekimleri tarafından uygulanacak olan prosedürlerin tamamı kişinin tercihlerini, ağız ve diş sağlığını ve taleplerini kapsayacak şekilde organize edilmektedir. Diş etlerine uygulanan pembe estetik sonrasında dilerseniz dental lamina uygulamasıyla dişlerinizin çok ufak bir müdahaleyle hiç olmadığı kadar beyaz olması sağlanabiliyor. Lamine uygulaması ayrıca tekil bir işlem olarak yapılabildiği gibi lazerle diş beyazlatma seanslarına da katılım sağlayabiliyorsunuz. 

 

Bu tarz diş ve diş eti tedavi uygulamalarında ve pembe estetik yapılmadan evvel kişinin ağız yapısının buna uygunluğu, alınabilecek potansiyel sonuçlar ve ideal görünüm gözetiliyor. Dolayısıyla şu durumlarda pembe estetik İzmit diş kliniğimizde sorunsuz bir biçimde tamamlanıyor.

 • Diş eti fazla olanlar
 • Diş eti çok az olanlar
 • Üst ve alt diş eti seviyelerinin birbirinden farklı olması
 • Asimetrik diş eti görünümüne sahip olanlar
 • Diş eti iltihabı yaşayanlar

 

Bu tarz durumlarda kişinin estetik bir gülüşe sahip olabilmesi mümkün olmaz. Diş etlerinin fazla gözükmesi, hiç gözükmemesi, asimetrik bir görünüm ortaya çıkması ya da çeşitli iltihaplar ve buna bağlı komplikasyonlardan kaynaklı görüntüler kişinin özgüvenini etkileyebilir. Kocaeli diş hastanemizde özel olarak uygulayacağımız pembe estetik ile beraber herkesin göz zevkine hitap eden, kendiniz içinse sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmanız mümkün olacaktır. 

 

Kocaeli diş hekimliği alanında son derece uzman personele sahip olan Marka Diş kliğini ile ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri sunmaktadır. Gülüş tasarımı ile eksik dişlerinize zirkonyum implant uygulanması, diş etlerinize pembe estetik uygulanması, diş çekimi, kanal tedavisi ve dolgu gibi hizmetlerle arzuladığınız gülümseme hemen yüzünüze yansıyabilir. 

 

PEMBE ESTETİK UYGULAMA METODLARI

 

Hem yetişkin hem de çocuk hastalar için tüm donanıma sahip olmasının dışında Kocaeli çocuk diş hekimi kadrosunda da aradığınız niteliklere ulaşmanız mümkündür. Böylece hem kendinize hem de ailenizdeki çocuklara diş ve diş eti tedavisinde aradığınız kaliteyi sağlamanız mümkün olacaktır. Diş eti estetiği olarak bilinen pembe estetik içinse uygulanmakta olan birkaç farklı teknik bulunmaktadır. Hastanın diş ve diş eti yapısına, ihtiyaç duyulan tedaviye ve alınacak sonuçlar için sunulan taleplere bağlı olarak en uygun tedavi şekli belirlenerek uygulanıyor.

 • Gingivektomi 

Gülüş sırasında dişleri dışında damakları yani diş etleri çok fazla gözüken insanlara mutlaka rastlamışsınızdır. Bu çoğu insanı rahatsız eden bir estetik görünüme yol açabiliyor. Dolayısıyla kişilerin diş eti büyümesi sorununun önüne geçmek ve diş eti fazlalıklarından kurtulmalarını sağlayan tedavi şeklidir. Asimetrik diş etleri için de uygulanmaktadır. 

 • Rejeneratif

Rejeneratif pek çok dalda kullanılan bir terimdir. Diş eti iltihaplarından ya da çeşitli hastalıklardan kaynaklı olarak zarar görmüş ve dokusu zedelenmiş olan diş etlerinin kendi kendini onarması sağlanır. Vücut bu tarz deformasyonlarda hemen harekete geçerek iyileşme belirtisi gösterir.

 • Gingivoplasti

Gingivektomi ile benzer bir tekniğe dayanan ve yine diş etlerinin fazla görünen kısımlarını hedefleyen bir tedavi şeklidir. Ancak Gingivektomi ile arasında en temel fark burada aynı zamanda diş eti cepleri ile beraber daha ideal bir seviye yakalanmış olur. 

 • Kron Boyu Uzatma Tedavisi

Hem diş etinin yapısını hem de kemik yapısını tamamıyla baştan yaratarak daha estetik bir görünüm yakalanması sağlanır. Bu dişlerin boyunu uzatan ve aradaki simetri farkını ortadan kaldıran bir uygulamadır. 

 

Kocaeli endodonti uzmanı kadrosuyla dikkat çeken bir klinik olmasından ötürü pembe estetik dışında çürük ve hasarlı dişlerinizin tedavisi için de tüm teknik yeterlilik mevcuttur. Böylece dişlerinizi çektirmek ve diş kaybı yaşamak zorunda kalmazsınız. Ancak diş kaybı yaşansa dahi bunun için pek çok uygulama yapılabilmektedir. Kocaeli diş protez uzmanı tarafından belirlenecek sabit ya da hareketli protezler kullanılabilir. Protez uzmanı aynı zamanda beyaz kompozit malzemelerden üretilmiş implant kaplamalar tavsiye edebilir. 

 

DİŞ ETİ ESTETİĞİNİN YARARLARI NELERDİR?

 

Pembe estetik dahil her uygulamada sedasyon uygulandığından dolayı hastalar hiçbir zaman acı ve ağrı hissi yaşamazlar. Günümüzde diş ve diş eti sağlığına yönelik çok yenilikçi işlemlerle karşılaşmak mümkündür. Örneğin beyaz kompozitler kullanılarak bir dişin hiç aşındırılmadan da üzerine dolgu malzemesinin kaplanması mümkündür. Bonding tedavisi sayesinde çektirmeden, dişin aşındırılmasına gerek kalmadan bembeyaz gülüşlere kavuşabilirsiniz. 

 

Benzer durum Kocaeli implant tedavisi ile de mümkündür. Kurtarılamayacak düzeyde olan dişler çekildikten sonra protez kullanmak istemeyenler için yerli ve ithal zirkonyum implant seçenekleri sunulmaktadır. Ayrıca tüm dişlerin çekilip implantların yerleştirilmesi aşamasında da pembe estetik kişinin diş etlerinin tümüyle müdahale edilmesine olanak tanır. Böylece gülüş tasarımı en iyi şekilde oturtulabilir ve son derece başarılı sonuçlar alınır.

 

Pembe estetiğin en önemli avantajları arasında tamamıyla ağrısız ve acısız bir uygulama olması yatıyor. Ancak diğer taraftan şu detaylara da değinmeden geçemeyiz.

 • Diş etinde oluşan ya da oluşacak olan iltihapları önler ve tedavi eder
 • Diş eti dokularının iyileşmesini sağlar
 • Olası diş kayıplarının önüne geçilmesini sağlar
 • Daha sağlıklı diş etleri ile beraber daha sağlıklı dişlere kavuşulur
 • Diş boyları düzenlenebildiği için daha simetrik ve estetik bir gülüş ortaya çıkar

 

Ortalama pembe estetik iyileşme süresinin 1 ile 7 gün arası olduğunu söylemek gerekiyor. Yani hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeniz mümkündür. Buna ek olarak Kocaeli implant uygulamalarında da öncesinde yapılan muayene ve planlama dahilinde her detay raporlanır. Bu rapora bağlı kalarak yapılacak işlemlerde de büyük bir avantaj ortaya çıkar. Hızlı bir uygulama ve tedavi ile kişi sağlıklı gülüşlerine hemen kavuşur. 

 

Kocaeli’nin tüm ilçelerine hizmet vermeye hazır olan Marka Diş tüm uygulamaları en profesyonel şekilde uzman ekibiyle yapmaya devam etmektedir. Yahya Kaptan mahallesinde bulunan özel sağlık merkezi diş, diş eti ve ağız sağlığı yönünden tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verebilmektedir. 

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541