Bir İşlem İle Kusursuz Bir Gülüş Mü?

Dişlerini tamamen kaybetmiş hastalarımıza dört implantın tüm çeneye uygulanması işlemine kısaca “All on Four” tedavisi diyebiliriz. Çene yapısındaki diş kaybı durumunda uygundur.

Eğer tüm dişlerinizi kaybettiğiniz için üzülüyor ve tedaviden de korkuyorsanız sabit dişler kullanmanız için ideal olan tedavi yöntemi All on Four ve All on Six İmplant Tedavisi olabilir.

Bu tedavi ile 4 ya da 6 implant çenenin kemik olan bölgesine yerleştirilerek kişinin sabit dişlere sahip olması sağlanıyor. Vidalarla sabitlenen bu dişler siz istemediğiniz ya da hekiminiz çıkarmadığı sürece yerinden oynamıyor. Bu sayede sabit dişleriniz ile hareketli damaklarınızla ısırmakta güçlük çektiğiniz sebze ve meyveleri rahatlıkla yiyebiliyorsunuz. 

All On Four tedavisinin avantajları nelerdir?

All On Four tedavisi çoğu yönden avantajlı bir tedavidir. Dört implantın çeneye uygulandığı gün hastaya geçici bir implant takılması, diğer implant tedavilerine göre dişsizlik süresinin üç ay kadar sürmemesi açısından oldukça iyi bir avantajdır. Uzun ömürlü bir implant olmasından dolayı hasta memnuniyetinin yüksek olduğu bir tedavi olması da avantajlardan biridir.

All On Four işlemi,

-Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapabilme imkanı sunar.

-Kullanılan dental implant sayısı azaldığından ve ilave cerrahi işlem gerektirmediğinden, klasik dental implant tedavisine oranla maliyeti daha düşüktür.

-Kişiye özel planlanabilen, estetik bir görünüm ve gülme hattı, gülüş estetiği sağlar.

-Temizliği ve bakımı, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır.

-Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.

-Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolaydır.

-Seans sayısı azdır.

Tamamen dişsiz hastalarda belirlenen açılarda yerleştirilen 4 adet implant üzerine diş protezinin sabitlenmesiyle yapılan All on Four işlemi, tüm dişlerini kaybeden ve çenelerinin arka bölgelerinde kemik bulunmayan hastalara uygulanmaktadır. 1 gün içerisinde uygulanabilen bu tedavi yöntemi sayesinde hastalarımız hem kısa sürede hem de kolayca gülüşlerine kavuşabilmektedirler.

 

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541