Ara yüz Fırçası Nasıl Kullanılmalı?

Ara yüz Fırçası Nasıl Kullanılmalı?

Hastanın diş, diş eti ve ağız sağlığı hakkında tespitler yapıldıktan sonra gerekli tedaviler ve ürünler tavsiye edilir. Hastalar lamine kullanıyorsa yine uzman hekim tavsiyesi ile ürün kullanılmalıdır. Beyaz dolgu ve bonding tedavisi gibi durumlar için de uzman önerisi gerek.

Ara Yüz Fırçası Nedir?

Ortasındaki esnek tel yapısı ile katlanabilir ve istenen her şekle girebilir. Bu özelliği sayesinde çok rahat bir kullanımı vardır. Diş aralıklarını doldurma işlemi yapılmamış olan kişiler bu boşlukların temizlenmesinde ara yüz fırçaları tercih ederler. Ara yüz fırçası gibi ürünler genel anestezi, lokal anestezi ve sedasyon ile yapılacak işlemlere duyulan gereksinimi azaltır. Zira diş sağlığını korumakta fayda sağlar.

Ara yüz fırçası sayesinde dişlerin ara yüzleri temizlenir. Dişlerin ara yüzleri yer etmiş bakterilerden arınır. Dişlerinde ara yüzlerinde zamanla birikim yapmış olan bakteriler temizlenir. Dişlerde olduğu kadar ağızda da tam bir temizlik sağlanmış olur. çocuk diş sağlığı için de önerilen bir üründür. Farklı boyutlarda olduğu için çocuklarda rahatlıkla kullanabilir.

Ara Yüz Fırçası Hakkında

Ara yüz fırçaları farklı boyutlarda oluyor. Dişlerin durumuna, ebatlarına ve diş boşluklarına göre ara yüz fırça ebatı belirlenir. kou diş randevu alındığında hastanın dişlerinin durumuna ve sağlığına göre hangi ölçülerde ara yüz fırçası kullanacağı belirlenir.

Ara yüz fırçalarında ebatlar oldukça önemli. Zira kişinin ağız ve diş yapısına uygun olmayan ara yüz fırçalarının kullanımı dişlerde hassasiyet ve ağrılara sebebiyet verebilir.

Ara Yüz Fırçası Kullanımı

Ara yüz fırçası kullanımına gereken önem gösterilmelidir. Ara yüz fırçası dişler normal diş fırçası ile temizlendikten sonra kullanılır. Ara yüz fırçası dişlerin arasına sokulur ve ileri geri hareketler yapılarak kullanılır.

Uygun olan dişlerin arasına en az 10 saniye süre boyunca fırçalamaya devam edilir. Fırçalama bittikten sonra çeşme ya da ağız suyu ile ağız güzelce çalkalanır. Yani dişler ve ağız temizlenir. Ara yüz fırçasının gün içinde bir ya da iki kez kullanılması yeterlidir.

Kimler Ara Yüz Fırçası Kullanmalı?

Diş teli tedavisi görmüş olan hastalar Kocaeli tıp randevu ile uygun ebatta ara yüz fırçası kullanabilirler.

  • Diş aralarında boşluklar olanlar bu fırçayı kullanmalıdırlar.
  • Diş eti çekilmesi durumu yaşayanların bu fırçayı kullanmaları önerilir.
  • Sabit protez kullanan kişiler için de önerilir.

Lazerle diş beyazlatma ve zirkonyum işlemi gibi özel işlem yaptıranlar da uzman hekim önerisiyle ara yüz fırçası kullanabilirler.

Ara yüz fırçası sayesinde dişlerinde temizliği sağlanırken diş sağlığını korumak da mümkün olur.

Ara Yüz Fırçası Kaç Kullanımlıktır?

En çok sorulan sorulardan biri ara yüz fırçasının kullanım ömrüdür. Ara yüz fırçasının kullanım ömrü diş fırçaları kadar uzun olmuyor. Normal bir diş fırçası iki ya da üç ayda bir değiştirir. Bu süreç diş fırçasının yenilenmesi için önerilen süredir. Ancak; ara yüz fırçalarında kullanım ömrü haftada birdir.

Yani haftada bir kez olmak üzere değiştirilmelidir. Zira ara yüz fırçaları hassas yapıdadır. Dolayısıyla kullanıldıkça hızla deforme olur. Bunun yanı sıra diş aralarına temas eden bir fırça olduğu için bakteri barındırır. Bu fırçanın uzun süre kullanımı diş ve diş eti sağlığı kadar ağız sağlığını da tehdit eder. Bu nedenle Kocaeli diş hekimliği önerilerinde de önemle belirtildiği gibi düzenli olarak değiştirilmelidir.

 

Online Randevu

Marka Kids
Tümünü Göster

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Yeni kısıtlamaların uygulamaya girmesi ile birlikte haftanın her günü saat 09.00 ila 21.00 saatleri arasında hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.Cumartesi ve Pazar günlerinde ise kurumumuz kısıtlamalardan muaf olduğu için yine aynı saatlerde hizmet vermeye devam etmektedir.Hafta sonu kliniğimize gelebilmek için size iletilen SMS’i göstermeniz yeterli olacaktır.

Online Randevu Al 444 95 41