All On Four Tekniği İle Bir Günde Gülümseme

All On Four tekniği tamamen dişsiz hastalara uygulanır ve bu teknikte yerleştirilen 4 adet implant üzerine aynı gün geçici diş protezleri sabitlenir. Bu tekniğin bir günde gülümseme ile özdeşleşmesinin sebebi ise, kalıcı protezlerin implantlarla aynı seans içerisinde yerleştirilmesi ve hastaların konforunun artırılmasıdır.

All On Four Avantajları

  • Diş protezlerinin aynı gün sabitlenmesi hastaya büyük bir zaman kazandırır,
  • Cerrahi bir operasyon olmadığı için hasta konforu artar,
  • Oldukça kısa bir süre içerisinde uygulanabilir,
  • Daha az implant kullanıldığı için maliyeti daha azdır,
  • Uygulanan protezlerin temizlenmesi ve bakımı daha kolaydır,
  • Çoğu durumda kemik grefti ihtiyacını ortadan kaldırır,
  • Çiğneme ve konuşmada gelişme sağlanır,
  • Hastanın alışma süresi daha kısadır.

All On Four Nasıl Uygulanır?

Öncelikle hastanın detaylı bir muayenesi yapılır. Dijital ortamda yapılan ölçümler sonucunda hastanın ağız ve diş yapısına uygun planlama aşamasına geçilir. İlk gün, lokal anestezi altında, hastaya implantlar ve geçici diş protezleri yerleştirilir. Kalıcı protezler ise yaklaşık 6-8 hafta sonra yerleştirilir.

Prosedür Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulamadan sonra bir miktar ağrınız olabilir ancak bu, hekiminizin reçete edeceği ilaçlarla geçecek bir durumdur. İmplantlar ve geçici protezler yerleştirildikten sonra mutlaka hekiminizin önerdiği şekilde beslenmeniz gerekmektedir. Kalıcı protezleriniz yerleştirildiğinde ise, normal beslenme alışkanlığınıza geri dönebilirsiniz.

All On Four İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızı belirlerken hekiminiz, çenenizin üç boyutlu değerlendirmesini yapacaktır. Tamamen dişsiz hastaların çoğu bu uygulama için uygun adaylardır ancak nihai kararı hekiminiz verecektir.

 “Bu makaledeki içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır. Hastalıkların tanısı ve tedavisi için kullanılmamalıdır. Herhangi bir hastalığın teşhisi ve tedavisi için diş hekiminize veya doktorunuza danışınız.”

Online appointment

Marka Kids
Show all

Bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığı hakkında sıklıkla sorulan sorularla ilgili yazılarımıza göz atarak, bilgi edinebilirsiniz.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Fissur Örtücüler

Florid Uygulaması Nedir?

Koruyucu Diş Hekimliği

Biberon Çürüğü Nedir ?

Süt Dişi Önemli mi ?

İlk Diş Muayenesi

Çalışma Saatlerimiz bilgilendirme

Hafta içi ve hafta sonu 09:00-23:00 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Online Randevu Al 4449541